Poznańska Księgarnia Akademicka


OGRZEWNICTWO PRAKTYCZNE PROJEKTOWANIE MONTAŻ EKSPLOATACJA

OGRZEWNICTWO PRAKTYCZNE PROJEKTOWANIE MONTAŻ EKSPLOATACJA

ISBN: 978-83-61265-12-2
Autor: KOCZYK H.
Wydawca: Systherm Serwis
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 525

Cena: 79.00 zł
Książka dostępna również w naszej księgarni w Poznaniu, ul. Piotrowo 3.

Książka „Ogrzewnictwo praktyczne projektowanie, montaż, eksploatacja" zawiera niezbędną wiedzę dotyczącą najczęściej stosowanych instalacji ogrzewań wodnych oraz ich miejscowych źródeł ciepła i może pełnić funkcję podręcznika.
Książka logiczna i przemyślana, o przejrzystym układzie treściowym, w sposób uporządkowany wprowadza czytelnika w całość zagadnień związanych z projektowaniem, wykonawstwem i eksploatacją instalacji centralnego ogrzewania wodnego. Stanowi ona praktyczne kompendium niezbędnej wiedzy. W sposób przystępny omówiono poruszane w książce zagadnienia, które opierają się na aktualnych normach, przepisach oraz danych o urządzeniach i elementach znajdujących się na rynku.
Na wstępie omawiane są zagadnienia związane z reżimem cieplnym budynku, począwszy od rozdziału przedstawiającego metodykę obliczeń cieplnych i wilgotnościowych przegród budowlanych, poprzez omówienie wymagań ochrony cieplnej budynku, obliczania sezonowego zapotrzebowania ciepła, a skończywszy na obliczaniu zapotrzebowania na moc cieplną ogrzewanych pomieszczeń. Następna grupa poruszonych zagadnień dotyczy poszczególnych elementów instalacji ogrzewań wodnych (grzejniki konwekcyjne i promieniujące, przewody, systemy instalacyjne, źródła ciepła, zabezpieczenia, automatyka) ich obliczeń i doboru, oraz rozwiązywania układów instalacji i ich projektowania z uwzględnieniem nietypowych i nowoczesnych rozwiązań (kominki, instalacje solarne). Kolejnym ważnym zagadnieniem poruszonym w książce są sprawy związane z kosztami eksploatacyjnymi i zagadnieniami prawnymi związanymi z rozpoczęciem inwestycji (sprawa ograniczania zużycia ciepła przez budynki, ocena efektywności ekonomicznej inwestycji zmniejszającej zużycie ciepła, wybór paliwa, zagadnienia prawne). Mając podaną wiedzę techniczną można zaprojektować instalację centralnego ogrzewania i następny rozdział zawiera właśnie projekt kilku wybranych rozwiązań instalacji centralnego ogrzewania dla tego samego budynku. Przedstawione powyżej zagadnienia zamyka rozdział dotyczący wyceny kosztów inwestycji wraz z kosztorysami wybranych rozwiązań projektów instalacji centralnego ogrzewania. Ostatnie rozdziały dotyczą warunków technicznych montażu instalacji co. oraz jej eksploatacji. Na końcu zamieszczono wykaz najważniejszych norm związanych z ogrzewnictwem i bogatą bibliografię.
Książka przedstawia nie tylko najnowszy stan wiedzy z zakresu problematyki ogrzewnictwa, ale i praktyczne jej zastosowanie.
Pozwala mi to wysoko ją ocenić i zalecać studentom jako podręcznik instalacji centralnego ogrzewania wodnego. Sądzę, że również wysoko ocenią tę książkę inżynierowie praktycy zajmujący się projektowaniem, wykonawstwem i eksploatacją instalacji wodnych centralnego ogrzewania. Zwłaszcza, że uzupełnia ona nieliczną ofertę literatury dotyczącej nowoczesnych rozwiązań instalacji ogrzewczych.


Zobacz także:


HYDRAULIKA Z ELEMENTAMI HYDROLOGII

SPAWANIE METODĄ MIG NIE TYLKO DLA POCZĄTKUJĄCYCH
SPAWANIE METODĄ MIG NIE TYLKO DLA POCZĄTKUJĄCYCH


HYDRAULIKA Z ELEMENTAMI HYDROLOGII


HYDRAULIKA Z ELEMENTAMI HYDROLOGII


WARUNKI TECHN. WYKONANIA I ODBIORU SIECI CIEPŁOWNICZTCH Z RUR...


MODELOWANIE LINIOWYCH I NIELINIOWYCH PROBLEMÓW MECHANIKI CIAŁA...ANSYS


HYDRAULIKA Z ELEMENTAMI HYDROLOGII


HYDRAULIKA Z ELEMENTAMI HYDROLOGII


HYDRAULIKA Z ELEMENTAMI HYDROLOGII

Zaloguj się do sklepu
E-mail:
Hasło:
 

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je założyć tutaj.

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj.

Wartość koszyka:
0 złNewsletter
E-mail:
Zapisz Wypisz
Biblioteka Logistyka
Nowości
Tania książka